האתר XDA גילה כמה פיצ'רים חדשים במערכת ההפעלה החדשה של אנדרואיד, שאמורה לצאת מתישהו בחצי השני של השנה. הפיצ'רים האלו הם ראשוניים בלבד ולא ברור עדיין אם יגיעו לגרסה הסופית של המערכת, אבל עדיין נחמד לראות מה הכיוונים של גוגל בכל הנוגע למערכת החדשה. הגרסה הסופית תוצג באירוע ה-I/O של גוגל, שעתיד להתקיים בחודש מאי.

עד אז, קבלו את הפיצ'רים הפוטנציאליים במערכת החדשה:

מצב שולחן-עבודה

פיצ'ר שעשוי להגיע לגרסה הסופית של האנדרויד החדש הוא "Desktop Mode", שיאפשר למשתמשים לחבר את הסמארטפון או הטאבלט למקלדת ולמסכים גדולים יותר כדי ליצור תחושת "לפטופ" נוחה יותר. זאת בנוסף לסידור נוח וגמיש של אפליקציות על המסך, בין אם במיקומן או בגודלן.

פרטיות משתמש

פיצ'ר נוסף נוגע לפרטיות המשתמש, תחום חם במיוחד בימים אלו. הפיצ'ר הזה יאפשר לנו שליטה הרבה יותר עמוקה על המידע והזמנים בהם אפליקציות עושות שימוש בנתונים שלנו. כך, הפיצ'ר יאפשר לנו לראות בלייב אלו אפליקציות עושות שימוש באיזה מידע ולבטל באופן מיידי גישה של אותן אפליקציות לנתונים אלו, או מחיקה של אפליקציות פולשניות מדי. בנוסף, בעת הורדת אפליקציה חדשה, נוכל לבטל בקלות את הגישה של האפליקציה למידע עלינו (כמו ספר טלפונים, מיקום וכדומה), או לתת לה גישה אך ורק בעת שימוש בה.

מסך שחור

פיצ'ר חדש שכנראה יעשה את דרכו אלינו בגרסה החדשה הוא האפשרות לקבל תצוגת מסך שחורה – כלומר, הממשק כולו יהפוך כהה ואפל, כולל חלק נכבד מהאפליקציות, מלבד הטקסט שיישאר לבן וברור. הדרך להגיע לפונקציה הזו תהייה פשוטה למדי, ויהיה ניתן להגדיר מתי תרצו מסך שחור – לדוגמה, רק מהשעה שמונה בערב. היתרון המרכזי של השחרת המסך הוא החיסכון המשמעותי בחיי הסוללה.

פיצ'רים קטנים

עוד כמה פיצ'רים שאנחנו עשויים לראות בגרסה החדשה כוללים בין היתר אפשרות להקלטת מסך, ויכולת להחליט כמה זמן התרעות מופיעות על המסך לפני שהן נעלמות.

Author

אפשרות לתגובה בוטלה