מדי רבעון מופק דו"ח של IDC, המציג נתוני מכירות של סמארטפונים, על פי כמות המשלוחים של היצרניות. הדו"ח של הרבעון הראשון של 2019 יצא לאחרונה, והראה תוצאות די מדאיגות עבור היצרניות – שוק הסמארטפון כולו נמצא בירידה, ורכישות חדשות ירדו ב6.6% לעומת הרבעון של השנה שעברה. למרות התוצאות המאכזבות, יש יצרנית אחת שצריכה להיות שמחה במיוחד, ועוד כמה שכדאי שיתחילו לדאוג ולנסות להמציא תכניות ב'.

וואווי

על אף שמרבית היצרניות חוו ירידה במכירות, דווקה וואווי הפתיעה והיא ללא ספק ה"מנצחת" הגדולה של הדו"ח. לוואווי גדילה של 50% במשלוחים, והיא העבירה לא פחות מ59.1 יחידות שהבטיחו לה כ-19% מהשוק. יכול להיות שחלק מההצלחה של היצרנית הסינית המפתיעה הוא ה"קולקצייה" המגוונת – מטלפונים זולים במיוחד ועד טלפונים מהמתקדמים בשוק, כמו ה-Huawei p30.

אפל

אפל מצאה את עצמה יורדת משמעותית ברבעון האחרון, עם ירידה של לא פחות מ-30.2% בהשוואה לרבעון של השנה שעברה – התרסקות די איומה במכירות של האייפון. אפל מחזיקה בנתח שוק של 11.7%, וירדה למקום השלישי – מיד אחרי סמסונג ווואווי. אולי זאת הסיבה שאפל מנסה להסתמך על מוצרים אחרים מלבד האייפונים שלה, כמו אלו שהציגה באירוע ה-Show Time שערכה לאחרונה.

סמסונג

סמסונג נמצאת בירידה די חדה של 8.1% במכירות וירידה של 14% רווחים מהרבעון הדומה בשנה שעברה, על אף ההשקה של הגלקסי S10 המצופה, שנחשב הצלחה. למרות זאת, אין צורך לרחם על היצרנית הקוריאנית, שכן היא עדיין מולכת בראש הטבלה עם נתח שוק של 23.1%, וברבעון הראשון של 2019 שלחה לא פחות מ- 71.9 מיליון יחידות.

גם שיואמי הסינית חוותה ירידה של 10.2%, ובאופן דומה ירדו המכירות של הפיקסלים של גוגל ושל vivo ויצרניות גדולות נוספות אחרות.

Author

אפשרות לתגובה בוטלה