לפי דיווחים באתר Bloomberg, במכשיר אייפון שעתיד לצאת מתישהו בשנת 2020 ("אייפון 12") נמצא פיצ'ר מיוחד במיוחד: מצלמת לייזר שעשויה להגיע באופן תיאורטי עד 4.5 מטר (כדי לסבר את האוזן, היום זיהוי הפנים של אפל, הפועל על טכנולוגיית TrueDepth, עובד למרחק של 25-50 ס"מ).

מה זה אומר, בגדול? הטכנולוגיה הזו תאפשר לסרוק חדרים שלמים באופן מדויק וכך למפות את הסביבה בעולם האמיתי בתלת-מימד, ותפתח עולמות שלמים של מציאות רבודה. בנוסף, המצלמה הזו תאפשר לצלם תמונות איכותיות יותר, שיתפסו עומק בצורה שלא הכרנו.

מציאות רבודה מאפשרת את החפיפה בין המציאותי לוירטואלי (זוכרים את המשחק "פוקימון גו"?) ומקדמת אותנו עוד צעד לעולם עתידני מהסרטים. כך, למשל, נוכל להסתכל על בניין, והתמונה תציג נתונים ופרטים אודות אותו הבניין. לטכנולוגיה הזו יתרונות רבים, שישפיעו משמעותית על עולם המציאות הרבודה ועל תחומים רבים כמו השכלה, גיימינג, שופינג ועוד.

על פי הדיווחים המצלמה הזו הייתה אמורה לצאת לשוק כבר בשנת 2019, אבל בגלל עיכוב בפיתוח אנחנו עתידים – כנראה – לקבל אותה רק בשנת 2020, ואנחנו כבר מתרגשים. עד אז, אפשר להנות מאייפון XR המצוין.

Author

אפשרות לתגובה בוטלה